Steenuilen adoptie project blijft populair in de Hof van Twente
Een twintigtal enthousiaste vrijwilligers hebben zich bij de familie Zwienenberg in Markelo verzameld voor het tweede (praktische) deel van de workshop “Steenuil vriendelijke erfinrichting”.
De workshop wordt gegeven door Landschap Overijssel in samenwerking met Stichting Hofvogels in het kader van het Steenuil adoptieproject van de gemeente Hof van Twente. Na de theorieavond van 11 januari 2017 was het nu zaak om de opgedane kennis te toetsen in de praktijk.
De familie Zwienenberg heeft een succesvol Steenuilen broedpaar op het erf en is daar ook zeer bewust mee bezig. Zij hebben hun paardenboerderij voorzien van hagen en hoogstam fruitbomen en promoten ook in hun omgeving het inrichten en gebruik van boerderijen op de traditionele manier, inclusief het houden van bijvoorbeeld paarden en schapen, hetgeen weer goed is voor de steenuil en de biodiversiteit in het algemeen.
Daarna werd een tweede erf bezocht (0,8 ha) van de familie van de Kieboom, waar inmiddels een nieuwe woning was gerealiseerd en de oude boerderij en enkele schuren worden of inmiddels zijn gesloopt. De wensen van de bewoners werden aan de groep verteld waarna 4 afzonderlijke groepen een erfinrichtingsplan opstelden en toelichten.
De plannen zullen verder worden uitgewerkt door de vrijwilligers en ook door Martin Degen van Landschap Overijssel om vervolgens tijdens de vrijwilligersbijeenkomst van Stichting Hofvogels op 2 maart 2017 in aanwezigheid van de bewoners te worden besproken.
Hierna zal worden gekeken naar de realisatie van dit erfinrichtingsplan. Het is de bedoeling dat de vrijwilligers ook in de toekomst andere bewoners gaan helpen bij het opstellen en realiseren van plannen om daarmee het typisch Twentse landschap te behouden en de biodiversiteit en de steenuilenstand te verbeteren.
Wilt u de bijeenkomst van 2 maart bijwonen? Meld u dan aan via de website www.hofvogels.nl.