dinsdag 18 december, 2012 om 18:14
Geplaatst in
Algemeen
Gemeente Hof van Twente krijgt 3.345.000 euro
De gemeente Hof van Twente krijgt eenmalig bedrag van 3.345.000 euro uitgekeerd aan Cogas-dividend.. Daarbij komt nog de jaarlijks 669.000 euro bij die jaarlijks structureel uitgekeerd wordt maakte wethouder Ben Eshuis vandaag bekend."Dit is goed nieuws natuurlijk, hiermee kunnen wij als gemeente voor een deel de kortingen vanuit Den Haag opvangen die de komende jaren nog worden verwacht", aldus Eshuis.
De extra uitkering is mogelijk door de verkoop van 50 procent van de aandelen van Cogas Kabel aan Rabo CIF. Rabo CIF investeert zo in de aanleg van het glasvezelnetwerk in Twente. Cogas zelf kan hierdoor sneller investeren in duurzame energienetten, geschikt voor lokale energieopwekking met bijvoorbeeld zonnepanelen.
Cogas gaat ook glasvezel aanleggen in Hengevelde. De exacte startdatum is nog niet bekend, maar Hengevelde staat wel op de planning voor begin 2013.