Hengeveldse wijngaard Hoog’nkaamp een feit
Zaterdag aanstaande worden door vrienden en familie de eerste wijndruiven geoogst op het land nabij hun woonhuis, wat tevens het ouderlijk huis is. John (links) en broer Michel Hoesstee lieten ruim twee en een half jaar geleden 6.000 wijnplanten poten op de 1,8 hectare grond naast hun huis. Nu, bijna drie jaar later hangen er prachtige witte en rode druiven aan de planten. De witte 'Solaris' druiven worden als eerst binnengehaald en vervolgens door collega Neerlands Wijnmakerij Hof van Twente in Bentelo tot een heerlijke wijn verwerkt. Deze witte wijn wordt over een half jaar bij huize Hoesstee en via internet verkocht.
De naam Hoog'nkaamp komt voort uit de scheldnaam die de familie Hoesstee van voorgaande generaties heeft meegekregen. Michel zegt hierover: "De grond waar de druiven verbouwd worden ligt hoger dan de rest van het land, vandaar is men dit erf en omliggend perceel 'n Hoog'nkaamp genoemd." Zoals gezegd gaan over ongeveer een half jaar de eerste wijnflessen over de toonbank. "Daar beginnen we mee, daarna gaan we ons ook oriënteren op andere afzetmarkten, zoals bijvoorbeeld horeca", vervolgt Michel.
In het voorjaar zal eerst de witte wijn op de markt komen, waarop de rode wijn later pas zal volgen. De rode druiven hebben namelijk een langer rijpingsproces nodig. "De kwaliteit van de druiven is zeer goed te noemen, zoals je ziet veelal grote en volle trossen op onze wijngaard. In het voorjaar relatief veel regen, vervolgens een zonnige zomer en een goede zandgrond waar de planten in groeien zorgt voor dit resultaat!", besluit Michel zijn verhaal.