Koning Willem-Alexander biedt luisterend oor aan Tim Jongman

Koning Willem-Alexander was vrijdagmiddag in Driebergen-Rijsenburg bij een bijeenkomst voor bewonerscollectieven. Dit om onder ander te luisteren naar een presentatie van Wegdammer Tim Jongman!

ZIE DIT FILMPJE, KLIK HIER

Tim: “Ik ben bestuurslid van Nederland Zorgt voor Elkaar, een van de organiserende organisaties naast de Triodos Bank en de KNHM. Daar woonde hij onder meer workshops bij over het realiseren van kleinschalige woonvoorzieningen voor ouderen en over de organisatie van thuiszorg. De workshop verliep goed. Een mooie ervaring en natuurlijk geweldig dat de koning aandacht voor de beweging van zorgzame gemeenschappen op het gebied van wonen, welzijn en zorg.”

De aanwezige bewonerscollectieven focussen zich op welzijn, wonen en zorg. Zo zetten ze zich in voor een goede band tussen bewoners onderling en met zorgaanbieders in de wijk. De clubs zijn aangesloten bij het landelijke netwerk Nederland Zorgt Voor Elkaar.
De initiatiefnemers uit het hele land deelden ervaringen over hun werk. Zo werd de koning bijgepraat wat werknemers en bewoners in de weg zit. Naast de presentaties waren er ook workshops, waarvan de koning er twee bijwoonde.
Willem-Alexander besteedt wel vaker aandacht aan collectieve burgerinitiatieven. Zo bracht hij in 2018 nog werkbezoeken aan Amsterdam, Hilvarenbeek, Kloosterburen en Wageningen waar hij met bewonerscollectieven sprak over de leefbaarheid van de omgevingen.