Ruim 1.500 wandelaars genieten van Verlichte Avondwandeling in Markvelde

MARKEVELDE – Honderden waxinelichtjes, bijzondere plekken waar je normaal gesproken niet komt en onderweg volop sport en spel. De Verlichte Avondwandeling in Markvelde trok afgelopen weekend opnieuw veel belangstelling. Verspreid over de vrijdag- en zaterdagavond gingen ongeveer 1.550 deelnemers op pad.

KLIK HIER voor een fotoalbum

De vijf kilometer lange route voerde over wegen, paden en landerijen en stond dit jaar volledig in het teken van ‘Sport en spel, heel Markvelde in beweging’. Langs de route waren verschillende uitbeeldingen rond het thema te zien, terwijl honderden brandende waxinelichtjes de wandelaars de weg wezen.

Vooral vrijdagavond was het druk.
“We hadden een mooie opkomst van ongeveer 850 personen. De deelnemers waren erg enthousiast over de route. Dit kwam mede door het mooie weer”, vertelt Ruben ter Avest namens de organisatie. Zaterdagavond lag het aantal iets lager, maar inclusief de kinderen kwamen ook toen ongeveer 700 deelnemers naar Markvelde.

Het thema dit jaar was: Sport en spel, heel Markvelde in beweging .

Achter de wandeling gaat een enorme gezamenlijke inspanning schuil. „Als organisatie zijn we erg trots op wat Markvelde elk jaar weer op poten zet. Voor de Verlichte Avondwandeling hebben we ongeveer 150 tot 200 vrijwilligers die zich ieder jaar inzetten.”

Ook de medewerking van de grondeigenaren is belangrijk, omdat de route voor een groot deel over plekken loopt die normaal niet toegankelijk zijn. „De grondeigenaren werken graag mee. Ze vinden het zelf ook erg mooi en weten dat alles naderhand weer netjes wordt opgeruimd en achtergelaten.”

Onderweg konden de wandelaars bij de koffie- en theestop even bijkomen. Volgens Ter Avest is juist dat sociale aspect een belangrijk onderdeel van de avond. „Het is vaak een gezellig samenzijn en deelnemers komen er veel bekenden tegen.”

Na vijf kilometer wachtte bij de eindstop nog een drankje en een hamburger en was er volop gelegenheid om na te praten.

Aan gezelligheid is zeker gedacht in Markvelde

Dat de Verlichte Avondwandeling volgend jaar terugkeert, staat volgens de organisatie al vast. Tijdens de evaluatie wordt het nieuwe thema bepaald, waarna de verschillende buurten weer aan de slag kunnen met hun ideeën en uitbeeldingen. Ook wordt ieder jaar voor een andere route gekozen.

Ter Avest kijkt dan ook tevreden terug: „Al met al was het dit jaar weer een erg geslaagd weekend. Volgend jaar organiseren we zeker opnieuw een Verlichte Avondwandeling.”