FOTO’S | Truckrun trekt veel bekijks: “Het was druk langs de kant!”

Zaterdag was het weer tijd voor de jaarlijkse Truckrun, een evenement dat veel bekijks trok in de hele Hof van Twente. Ondanks de regen in de nacht en vroege ochtend bleef het bij de start droog en konden de deelnemers vol enthousiasme vertrekken. In totaal reden 75 vrachtwagens mee.
Klik HIER voor een fotoalbum.
Hans van Middendorp namens de organisatie: “Het was super succesvol. Vannacht en vanochtend regen, maar bij de start was het gelukkig droog. Er deden 75 vrachtwagen mee, heel mooi!”
Een bijzonder aspect van de Truckrun is dat mensen met een beperking mee mogen in de truck. Chauffeurs zetten zich belangeloos in om hen een onvergetelijke dag te bezorgen. Het evenement draait niet alleen om de indrukwekkende vrachtwagens, maar vooral om plezier en beleving voor iedereen.
Het startschot werd dit jaar gegeven door wethouder Hannie Rohaan. Zij genoot zichtbaar van het evenement en stapte zelf ook in een truck. “Ze ging ook mee in een truck en vond het een keer leuk op een andere manier mee te maken,” aldus Van Middendorp.
Langs de route door de verschillende dorpen in de Hof van Twente stonden veel mensen te kijken. De organisatie kijkt tevreden terug: “Het was druk onderweg langs de kant en er waren geen incidenten.”
De finish was bij Dieka in Markelo, waar de chauffeurs en hun bijrijders feestelijk werden onthaald. André Brinkers zorgde voor de muzikale invulling van het eindfeest. Deelnemers konden genieten van patat en frikandellen, en er waren zelfs kleine verrassingen. “Leuk om te zien dat sommige deelnemers een kado te hebben voor de chauffeurs na afloop! Erg dankbaar!”, besloot Van Middendorp.