Zestig dames van Vrouwen Actief Hengevelde in Brussel
Zestig dames (en drie mannen onder wie Jantje Assink) bezochten donderdag hun dorpsgenoot Annie Schreijer-Pierik in het Europarlement in Brussel. Heel gezellig kregen ze een uitgebreide rondleiding van Annie door het grote gebouw. Zelfs kregen ze een kijkje in de indrukwekkende vergaderzaal voor 751 Europarlementsleden uit 28 landen. Annie Schreijer noemde het bezoek historisch: "Precies 30 jaar geleden kreeg ik mijn eerste bestuursfunctie: voorzitter bij deze afdeling. Prachtig dat ik nu zo mijn opvolgers mag ontvangen als lid van het Europarlement. Vele leden van toen waren er vandaag er toen ook al bij.
De dames zetten vele onderwerpen aan de orde:
Veel werd gesproken over de gezondheidszorg, zoals problemen in de jeugdzorg. De landbouw werd ook veel besproken, vooral de overvloed aan regels, plichten en kosten."Veel problemen ontstaan echter door de Nederlandse regering. Die voegt zelf helaas dingen toe aan de EU-regels."
Annie bood de groep bezoekers een lunch aan in het Europarlement, wat erg in de smaak viel. In de middag maakten de dames een toeristische rondrit door het centrum van Brussel, met Annie's medewerker Sander Smit als gids. Dat gebeurde met de bus van Ter Doest Hengevelde, die de groep daarna weer veilig naar huis bracht.