‘Tekort van 30 woningen in Bentelo, dorp onderneemt actie’
Deze week vond de drukbezochte informatieavond Wonen in Bentelo, nu en in de toekomst plaats. Al 15 jaar zijn er nauwelijks nieuwe woningen gebouwd in Bentelo, wat zorgt voor een nijpend tekort. Zowel jongeren als ouderen vinden moeilijk passende woonruimte. Starters kunnen geen betaalbare woning vinden en ouderen kunnen vaak niet doorstromen naar een gelijkvloerse woning.
De avond, georganiseerd door de Werkgroep Woningbouw van de Dorpsraad, in samenwerking met Atrivé en Sprinco Urban Analytics, stond in het teken van bewustwording en verbinding. Wethouder Hannie Rohaan benadrukte het belang van lokale input bij woningbouwplannen. Rob Ellenbroek (Werkgroep Woningbouw) en Gebrand van Burgsteden (BBVB) riepen het dorp op tot actie. “Geef ons de grond en wij redden ons als dorp wel!”
Uit onderzoek blijkt dat er nú al een tekort is van 30 woningen, en dat dit alleen maar zal oplopen. In aparte sessies werden jongeren geïnformeerd over hypotheken, huurmogelijkheden en bouwregels. Tegelijkertijd bespraken doorstromers de noodzaak van levensloopbestendige woningen, met aandacht voor vergrijzing en zorg.
De avond werd positief afgesloten met veel betrokkenheid vanuit het dorp. Voor wie nog wil meedenken: vul de enquête in via bentelo.info/wonen. Een compleet verslag van de avond is te lezen via deze link.