Mensen van elders die ‘ons’ de wet komen voorschrijven

Hoe vroeg mag de boer zijn koeien gaan melken? Elders in het land hebben ze er zelfs een rechtszaak voor nodig, omdat buren last hebben van nachtelijke herrie. Herrie ja… van een boer die zijn koeien melkt. Het is alsof je naast een kerk gaat wonen en daarna klaagt over het klokkenspel.

Hengevelde
Ook in Hengevelde zien we het: mensen van elders komen hier wonen, prachtig in het groen en beginnen vervolgens eisen te bedenken voor bedrijven die hier al járen draaien. Ze willen een bedrijf beperkingen op leggen als het draait om de starttijd.

Waar hard werkende mensen vroeg uit de veren gaan om te werken aan de veiligheid van anderen, gaan de verwende uitslapers aan de bel trekken met klachten over iets waar het al tientallen jaren zo gaat. Ga er dan niet wonen!

Zo mag elders in het land de boer tussen 19.00 uur ’s avonds en 07.00 uur ’s ochtends geen kuilvoer uit de sleufsilo’s halen. Zo kunnen we nog wel meer voorbeelden bedenken waar verwende nieuwkomers uit de stad tegen kunnen ageren!

En dan komt er een gouden tip vanachter het bureau: “Zet het voer de avond van tevoren alvast klaar.” Tuurlijk, en dan tegen de koeien zeggen:

“Nog niet eten dames, dat is pas voor morgenvroeg!”

Als we zo doorgaan, moeten we straks ook de maïsoogst plannen tussen 10.00 en 16.00 uur, met een verplichte koffiepauze om 11.00 uur en een middagdutje tussen 12.00 en 13.00 uur. Zodat iedereen lekker kan uitslapen, rustig het eten kan voorbereiden en in alle stilte zijn cappuccino kan drinken.

Misschien is het simpel: wie het Twentse platteland in wil, krijgt er ook het Twentse ritme bij . Want wie hier wil wonen, moet snappen: wij draaien hier geen 9-tot-5, maar van haan tot maan.

En dat al generaties lang; zonder dat iemand er ooit last van had.