OZB en leges stijgen licht in Hof van Twente voor 2026

In Hof van Twente stijgen de onroerende-zaakbelastingen (OZB) volgend jaar, maar het gaat om een bescheiden verhoging. Huiseigenaren betalen 0,1 procent meer dan in 2025, terwijl de OZB voor bedrijven met 0,2 procent omhoog gaat. Jaarlijks ontvangt de gemeente zo ruim 10 miljoen euro aan OZB.

Ook de leges, de kosten die burgers en bedrijven betalen voor diensten zoals het aanvragen van een paspoort, rijbewijs of een omgevingsvergunning, gaan omhoog. Voor 2026 ligt de stijging iets boven de drie procent. Deze leges dekken voornamelijk de administratieve en verwerkingskosten van de gemeente.

De kleine aanpassingen weerspiegelen het beleid van Hof van Twente om inwoners en ondernemers financieel zo min mogelijk te belasten, terwijl de gemeente voldoende middelen behoudt om haar taken uit te voeren.