Onttrekkingsverbod van kracht: ook in Hengevelde mag geen water meer worden gepompt

Vanwege de aanhoudende droogte geldt sinds donderdag 16 juli om 12.00 uur een onttrekkingsverbod in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel. Dat betekent dat ook in Hengevelde geen water meer uit sloten, beken en andere oppervlaktewateren mag worden opgepompt.
Het verbod geldt voor inwoners, agrariërs, bedrijven en andere organisaties in de Liemers, de Achterhoek, het zuidoosten van de Veluwe en het zuiden van Overijssel. Ook vergunninghouders mogen voorlopig geen water meer onttrekken uit sloten, beken en rivieren.
Volgens het waterschap dalen de waterstanden snel door de combinatie van weinig neerslag, hoge temperaturen en een sterke verdamping. Daardoor stroomt het water minder, warmt het sneller op en neemt de waterkwaliteit af. Ook kan het zuurstofgehalte dalen en neemt de kans op overlast door onder meer algen en ander ongedierte toe. Dit kan schadelijk zijn voor mensen, planten en dieren.
Met het verbod wil Waterschap Rijn en IJssel de resterende hoeveelheid water zo goed mogelijk beschermen. Het waterschap probeert het beschikbare water bovendien zo lang mogelijk vast te houden met behulp van stuwen en extra pompen.
Bron: Waterschap Rijn en IJssel.