Appeltaart met de beste ingrediënten: eigen appels

Sommige wensen zijn simpel en juist daarom zo mooi. Linn ter Doest wenste niets meer dan een middagje bakken met “oom” Ronald, met appels van zijn eigen bomen. Geen grootse reis, geen dure cadeaus. Gewoon appeltaart, samen.

Ronald is eigenlijk de oom van Linns moeder Evelien, maar in de familie ten Thije doet zo’n generatieverschil er allang niet meer toe. Voor Linn is hij gewoon oom Ronald, de man met de appelbomen in zijn tuin die elk jaar vol hangen met fruit waar zij een hele goede bestemming voor had bedacht.

Afgelopen week was het zover. Met een keukentafel vol appels, deeg en vijf extra paar handen werd er flink gebakken. Want alleen bakken is leuk, maar met zijn allen wordt het een middag met koffie, wat lekkers en muziek op de achtergrond. Het resultaat: vijf appeltaarten, stuk voor stuk gemaakt met liefde en appels rechtstreeks van de boom.
Gewoon appeltaart, samen
Ronald was blij verrast met de wens. Een middagje bakken met zijn nichtje, dat is nou precies het soort verzoek waar hij meteen ja op zegt.

Afgelopen zondag kwamen de taarten op tafel tijdens de familiedag van de familie ten Thije. Van klein tot groot werd er aangeschoven, en naar verluid bleef er geen kruimel appeltaart over.

