‘Ze moeten de feiten goed uitleggen, want mensen maken elkaar gek’
‘Ik weet niet genoeg van dat vaccin om een goede beslissing te kunnen nemen. De overheid legt het niet goed uit. En dan zijn er ook nog verschillende vaccins. Ik las bijvoorbeeld dat je bij sommige vaccins nog een herhalingsprik moet krijgen. Ik zou willen weten wat de bijwerkingen zijn. Ik ben bang dat ik er heel ziek van word’.
‘Ik wil geen proefpersoon zijn’
‘Ik geloof gewoon niet dat er zo snel een vaccin kan komen. Bovendien denk ik dat het virus helemaal niet zo heftig is.Het is gewoon net zoiets als de griep. Ik laat me niet inenten, om naar een festival te kunnen. Je weet niet wat de gevolgen zijn over vijf jaar. Bij normale vaccins duurt het veel langer om ze te ontwikkelen. Ik wil geen proefpersoon zijn.”
‘Ik wil geen andere mensen besmetten’
Als er een vaccin komt, zou ik mij meteen laten inenten. Ik ben wat ouder, ik hoor tot een kwetsbare groep. Ik ben ook nog taxichauffeur voor schoolkinderen: ik wil mezelf beschermen en voorkomen dat ik kinderen aansteek.
Of
Ik werk in de thuiszorg. Ik wil geen andere mensen besmetten. Gelukkig is dat sinds maart nog niet gebeurd. Ik let heel erg op de hygiëne, maar zo’n vaccin geeft meer veiligheid.”