‘Quote-500-bende’ ook actief in Ambt Delden

Leden van de zogenaamde ‘Quote-500-bende’ hebben ook hun slag geslagen in Ambt Delden, zo laat het ANP weten. Acht vermeende leden van de groep moeten vandaag in Den Haag voor de rechter verschijnen in een zogenoemde pro-formazitting. De zaak wordt dan nog niet inhoudelijk behandeld.
Deze bende gebruikte volgens het OM de lijst van 500 rijkste mensen van het blad Quote om te bepalen waar ze ging inbreken. Onder meer oud-minister Herman Heinsbroek was een van de slachtoffers. Bij hem zijn onder meer dure horloges en contant geld gestolen, volgens justitie door deze bende.

Op de lijst van beschuldigingen tegen de verdachten staan inbraken in onder meer Teteringen, Velp (Gld), Schijndel, Bergen en dus ook Ambt Delden. Justitie verdenkt ze van deelname aan een criminele organisatie van woninginbrekers, heling en witwassen.