Maud en Tess richting Europees Kampioenschap

Oranje onder 17 treft in de groepsfase van het EK achtereenvolgens Oostenrijk, Noorwegen en Faeroër. - Foto: KNVB Media

De definitieve selectie van Oranje onder 17 (v) voor het EK op Faeröer is bekend. Met 21 speelsters gaat het team, met de Hengeveldse Maud Koster en Tess Doeschot in de gelederen een gooi doen naar de Europese titel. Het EK wordt gespeeld van 4 tot en met 17 mei.

KNVB-coach Sherida van Bruggen heeft vandaag de definitieve selectie bekendgemaakt voor de Europese eindronde. De loting plaatste de Oranjetalenten in de groepsfase in Groep A. Daarin treffen ze Oostenrijk, Noorwegen en Faeroër. De wedstrijden vinden plaats in Klaksvík en Tórshavn. De beste twee landen uit de poule gaan door naar de halve finales.

De voorbereiding start voor Onder 17 met een tweedaagse op 27 en 28 april op de KNVB Campus in Zeist. De ploeg komt meteen op de eerste dag van het EK in actie. In Klaksvík is Oostenrijk de eerste tegenstander.

De EK-selectie

Speelster
Club
Kiki Horváth
Ajax
Naomi van der Linden
Ajax
Lina Touzani
Ajax
Ayah Eloualidi
AZ
Linden Alkema
De Graafschap
Kee Hubert
De Graafschap
Tess Doeschot
FC Twente
Leah Fuite
FC Twente
Anne Gelevert
FC Twente
Maud Koster
FC Twente
Liv Pennock
FC Twente
Rochelity Dap
FC Utrecht
Rosalie Renfurm
FC Utrecht
Otylia el Belati
Feyenoord
Kim Rietveld
Feyenoord
Jayda Vinckers
Feyenoord
Maren Groothoff
PEC Zwolle
Ranneke Derks
PSV
Lotus Meekelenkamp
PSV
Maud Thomassen
PSV
Tess van der Vliet
PSV

Groepsindeling EK 2025

Groep A: Faeroër, Nederland, Oostenrijk, Noorwegen
Groep B: Italië, Spanje, Frankrijk, Polen

Programma groepsfase Oranje

Datum en tijd
Wedstrijd
Locatie
Zondag 4 mei, 15.00 uur*
Oostenrijk – Nederland
Djúpumýra Stadium, Klaksvík
Woensdag 7 mei, 18.00 uur*
Nederland – Noorwegen
Tórsvøllur Stadium, Tórshavn
Zaterdag 10 mei, 15.00 uur*
Nederland – Faeroër
Tórsvøllur Stadium, Tórshavn

* Lokale tijd; op Faeröer is het 1 uur vroeger dan in Nederland.

WK 2025 in Marokko

Behalve de Europese titel staat er in Faeröer nog iets op het spel. Het EK is namelijk ook het kwalificatiemoment voor het WK in Marokko, dat later dit jaar op het programma staat. Er zijn vijf ‘Europese’ tickets beschikbaar. De vier halve finalisten zijn sowieso zeker van een plek. De nummers drie van de groepsfase spelen een play-off om het laatste ticket.