Mike klimt verder met Heracles: “We hebben de aansluiting weer teruggevonden”

Heracles Almelo blijft in de lift zitten. Ook de derde wedstrijd na het vertrek van trainer Bas Sibum leverde een overwinning op. Op bezoek bij Excelsior vochten de Almeloërs zich knap terug van een achterstand: 1-2. Eerder werden NAC Breda (1-4, beker) en PEC Zwolle (8-2) al overtuigend verslagen.
Rechtsback Mike te Wierik geniet zichtbaar van de opleving.
“Ja, dit is natuurlijk top. Heel erg blij mee”, zegt hij na afloop. “We hebben de aansluiting weer teruggevonden, dus dat is mooi. Vanuit hier kunnen we weer verder bouwen.”
Onder interim-trainer Hendrie Krüzen lijkt Heracles nieuw leven te hebben ingeblazen. Toch wil Te Wierik niet te veel nadruk leggen op het verschil met zijn voorganger.
“Lastig te zeggen,” vertelt hij. “We hebben niet veel anders gedaan dan onder Sibum, maar het lijkt nu allemaal wel goed te vallen.”
De stemming in de groep is dan ook uitstekend.
“De sfeer is prima. Lekker zo een interlandweekend ingaan,” glimlacht de verdediger. “Het was een prima wedstrijd. Twee, drie slordige dingen, maar verder goed gespeeld. We hebben het met z’n allen gedaan, nu moeten we door.”
Na drie basisplaatsen op rij én evenveel overwinningen is Te Wierik een vaste waarde in het nieuwe elan van Heracles. “Toeval?” vraagt hij lachend. “Nee joh, dit doen we samen.”
Ondanks de zegereeks is Heracles nog niet van de onderste plekken af. De Almeloërs staan nog altijd zeventiende, maar hebben de aansluiting gevonden met Excelsior en Telstar. Na de interlandperiode wacht opnieuw een cruciaal duel in de strijd om handhaving.