Rick Satink blikt vooruit op wedstrijd in Wereldkampioenschap MXGP
Rick Satink van het GDI Klok Husqvarna team zal dit weekend van start gaan in de veertiende ronde om het wereldkampioenschap MXGP in Lommel.
’De MXGP klasse is gigantisch sterk maar we gaan er het beste van maken’’: waren de woorden van Rick in de aanloop naar het evenement.
Vorig jaar werd de crosser uit Hengevelde derde in de eindstand om het Open Nederlands Kampioenschap. Dit jaar wist hij deze knappe prestatie nog eens te herhalen maar toch geeft de derde plaats van dit jaar hem meer voldoening. ‘’Het kampioenschap was dit jaar vele malen sterker. In de meeste wedstrijden stond er een internationaal deelnemersveld waarbij Evgeny Bobryshev en Glenn Coldenhoff alle wedstrijden hebben gereden’’. Aangevuld met de Nederlandse en Belgische toppers was het in iedere wedstrijd knokken voor je plaats. Rick scoorde in iedere wedstrijd constant maar dit ging niet zonder slag of stoot. ‘’In de week voor de wedstrijd in Markelo ben ik tijdens een training hard ten val gekomen en heb hierbij een polsblessure opgelopen. Ik heb hier lang last van gehouden en kon daardoor veel minder training dan normaal het geval is. Ook had ik in de laatste drie wedstrijden pijn tijdens het rijden maar gelukkig hebben we genoeg punten weten te scoren om derde te kunnen worden in de eindstand’’.