WHC maakt zich op voor de derby!
Zaterdag om 19.30 spelen de dames van het eerste team de derby tegen de dames van TVO uit Beckum. Wieke Vogt zit morgen bij de groep en Bente Asschert zal er ook weer bij zijn. In aanloop van deze wedstrijd een groot interview met Elke Brummelhuis in TC Tubantia:
Handbalster Elke Brummelhuis ziet progressie bij WHC
Ook volgend seizoen wordt in Hengevelde in de hoofdklasse gehandbald. Aanvoerster Elke Brummelhuis (Foto boven) verwacht geen problemen in de laatste maanden.
Kampioen worden de handbalsters van WHC dit seizoen niet. Daarvoor zijn de beste ploegen in de hoofdklasse te sterk. WHC is middenmoter. Het gat met de onderste clubs is niet zo heel groot. Maar aanvoerster Elke Brummelhuis is niet bang dat haar ploeg nog in de problemen komt. „We hebben zaterdag met 30-20 van Hacol’90 gewonnen. Die ploeg staat boven ons. Het was een goede wedstrijd. Dit niveau moeten we in het restant van de competitie vasthouden”, zegt Brummelhuis, die in dat duel haar rentree maakte.
Blessure
De 24-jarige speelster uit Hengevelde was zes weken uit de running. Tegen koploper Olympia viel ze uit met een pijnlijke rechterenkel. „Ik weet niet eens hoe die blessure precies ontstond. Volgens mij ging ik op de voet van een tegenstander staan. Ik kon niet verder spelen. Ik dacht dat ik snel weer mijn rentree kon maken. Maar dat duurde dus iets langer dan ik gehoopt had.”
We hadden geluk met het afbreken van de competitie vlak voor het einde
Brummelhuis wil dat WHC uitgroeit tot een stabiele hoofdklasser. Dat is volgens haar een realistisch doel. De selectie bestaat uit talentvolle jonge meiden en ervaren speelsters. Met de huidige groep hoeft WHC niet in de problemen te komen. Dat was voorgaande jaren wel anders. „Vorig seizoen is er door corona bijna niet gespeeld. Maar in het seizoen daarvoor bungelden we onderin. De competitie werd toen vlak voor het einde afgebroken. Daar hadden we geluk mee. Want veilig waren we nog niet”, herinnert Brummelhuis zich.
Een degradatie zou niet alleen vervelend zijn geweest voor de hoofdmacht. Ook voor het tweede team zou het consequenties hebben gehad. „Dat team had bij een degradatie van ons ook moeten degraderen. Want anders zouden we bij elkaar in de eerste klasse zijn gekomen. Dat mag niet. Maar gelukkig zijn wij met het eerste team dus niet gedegradeerd.”
WHC heeft na de promotie, jaren eerder, het niveau kunnen consolideren. Brummelhuis heeft de eerste klasse nog meegemaakt. „Dat was in mijn eerste seizoen in het eerste team. Volgens mij was ik toen 18. In dat jaar werden we meteen kampioen.” WHC had het in de hoofdklasse niet altijd gemakkelijk. „In de eerste twee jaren na de promotie waren we middenmoter. Die verliepen wel goed. Maar daarna ging het moeizaam. Ik weet dat er in die jaren meerdere speelsters zijn gestopt. Ook keepster Monique Prinsen stopte toen. Zij was belangrijk voor ons.” WHC vulde de selectie aan met speelsters uit de eigen jeugd.
Vierde plek maximaal haalbare
Nu lijkt de groep sterk genoeg om uit de buurt van de degradatiestreep te blijven. De verwachtingen waren vooraf niet bescheiden. „We vonden dat we om de derde, vierde of vijfde plek mee konden draaien. Wel moeten we nu Manon Borghuis en Jolien ten Thije missen. Zij zijn zwanger en komen dit seizoen niet meer in actie.” Maar ook zonder hen moet WHC een goed figuur kunnen slaan in de hoofdklasse. Na 14 van de 22 wedstrijden staat het team van het trainersduo Harieke Heutink en Ellen Tettero op de zevende plaats. „Ik denk dat we nog wel enkele plekken kunnen klimmen. In de hoofdklasse zijn drie clubs te sterk voor ons. Olympia, Pacelli en Stevo zijn de kampioenskandidaten. De vierde plek is het maximaal haalbare. Daar willen we voor strijden. We kunnen weliswaar geen kampioen worden en zullen niet degraderen, maar willen wel zo hoog mogelijk eindigen. Het komende programma is voor ons iets minder zwaar dan voor de anderen. Want wij hebben tegen de bovenste drie clubs al twee keer gespeeld.”
WHC – TVO
Zaterdag, De Marke.
Aanvang: 19.30 uur.