Bakkerij Nollen beroofd van 16.000 krentenbollen
Bakkerij Nollen dacht in juni 2014 een mooie deal te maken toen ene Rob Huuskes (zoals hij zichzelf noemde) een order van 16.000 krentenbollen plaatste bij de Hengeveldse bakkerij. De gegevens van Huuskes worden nagetrokken en alles leek aannemelijk. Zes bakkers en inpakkers gingen vol goede moed aan de slag om de bestelling de volgende dag gereed te hebben. De eerste argwaan komt bij levering. Twee aanhangers met 'Huur Mij' op het dekzeil en een Audi rijden voor. Rob Van den Brug van Bakkerij Nollen maakt foto's. Als de krentenbollen op pallets zijn ingeladen en de bestuurder zonder betalen wegrijdt, dringt het besef door te zijn opgelicht. Een intensieve speurtocht begint. Na het natrekken van de aanhangers en de Audi wordt gerechercheerd op het beruchte Acaciaplantsoen in Enschede. "Ik heb de bril afgedaan, voor als ik een stoot voor m'n kop zou krijgen", vertelt de oplichter voor de rechter, zo meldt de Tubantia.
Een incassobureau wordt ingeschakeld. Dat komt vlot met de verdachte besteller: Peter B. (29), dan uit Haaksbergen. De krentenbollen liggen in een vrieshuis in Hengelo. Nollen krijgt ze terug, maar ze zijn enkel nog geschikt als diervoer. De warme bakker zit met 6.300 euro schade. Dat komt het bedrijf deze dinsdag verhalen op de verdachte oplichter. Maar wat iemand moet met 16.000 krentenbollen? Dat blijft een raadsel.
Peter B. moet 2,5 jaar op-gesloten worden voor een enorme serie oplichtingspraktijken, waaronder het bestellen van de krentenbollen. Het OM becijfert z'n criminele winst op ruim 59.000 euro. De officier van justitie rekent het de ontkennende B. aan dat hij geen openheid van zaken geeft en wijst op de impact van de oplichtingen. Zij vindt onvoorwaardelijke celstraf passend.
Vonnissen: 13 september (strafzaak) en 11 oktober (ontnemingsvordering).