VIDEO | Rob Kuipers legt bij EenVandaag uit hoe De Helden App werkt

Tienduizenden ouderen in Nederland lopen mogelijk risico doordat hun huidige alarmknop voor noodsituaties in de toekomst niet meer werkt. Dat meldt EenVandaag op basis van eigen onderzoek. Veel van deze alarmsystemen maken nog gebruik van het 2G-netwerk, dat de komende jaren wordt uitgefaseerd.
In Twente is inmiddels een andere vorm van personenalarmering beschikbaar: De Helden App, ontwikkeld op initiatief van Hengeveldenaar Rob Kuipers. Hij was donderdagavond bij EenVandaag te zien om uit te leggen hoe het initiatief Held in de Buurt werkt.
Klik HIER om de aflevering terug te kijken.
Met Held in de Buurt kunnen mensen via De Helden App of een gekoppelde Bluetooth-alarmknop hulp oproepen van vrijwilligers in hun directe omgeving. Deze vrijwilligers, de zogenoemde Helden, ontvangen een oproep op hun smartphone en kunnen vervolgens hulp bieden.
Het initiatief is bedoeld om mensen langer zelfstandig en veilig te laten wonen, met ondersteuning van mensen uit hun eigen buurt.
De app is gratis te gebruiken. Wie liever een fysieke alarmknop gebruikt, kan deze eenmalig aanschaffen. De knop werkt via Bluetooth in combinatie met een geschikte smartphone waarop De Helden App is geïnstalleerd.
Tijdens de reportage kwamen ook Alarmmaker Dinie Vossebeld en Held Hans Oude Rikmanspoel uit Hengevelde aan het woord. Zij lieten zien wat Held in de Buurt in de praktijk betekent.
Meer informatie: www.helden-app.nl