Hoftalenten 2013
Gisterenavond, 30 december vond weer het traditionele Hoftalenten plaats in De Reggehof te Goor. De felbegeerde titel ‘Hoftalent 2013’ is door Viviana Degenkamp uit Markelo mee naar huis genomen. De nummers twee en drie waren respectievelijk Renske Karsenberg uit Diepenheim en Anouk Schottink uit Markelo. De publieksprijs ging eveneens naar Anouk Schottink. De Hengeveldse Merle Kuipers was één van de deelnemers. Merle, hoe was het bij Hoftalenten?
“Alleen maar goed! Ik heb er veel geleerd door de workshops maar ook door het spelen van mijn eigen nummer samen met de band. Ik had nog nooit een eigen song met een band gespeeld en daar kreeg ik met de hoftalenten een mooie kans voor. Ik vond het heel gaaf en de competitie was ook hoog! Jammer genoeg heb ik niet de hoofdprijs gewonnen maar, de meiden die wel in de prijzen vielen hebben dat dan ook dik verdiend. Wel heb ik met mijn team, team Femke, gewonnen! Alle 9 deelnemers waren verdeeld in 3 teams. De teams moesten met hun coach een gezamenlijk nummer zingen en konden hier ook een prijs mee winnen.En team Femke waar ik ook bij in zat heeft gewonnen met het nummer So What van Pink.
Tijdens het jaarlijks terugkerende evenement voor zangtalenten uit Hof van Twente streden negen finalisten om de titel Hoftalent 2013. De volgende kandidaten gaven acte de présence in de grote zaal van De Reggehof: Jacky Eggenkamp, David Igriashvici, Stefan Sluiman en Merle te Velthuis kwamen uit voor Goor. Hengevelde werd vertegenwoordigd door Merle Kuipers en Bentelo door Helen de Groot. Uit Diepenheim betrad Renske Karsenberg het podium en uit Markelo waren dat Viviana Degenkamp en Anouk Schottink.
De talenten werden begeleid door deTravelin’ Band en beoordeeld door een vakkundige jury. In de jury zat Nyanda van Dijk, Carmen Hovestad en Floor van Erp. De jury koos voor Viviana Degenkamp als Hoftalent 2013 omdat ze tot tranen toe geraakt waren door haar uitvoering van ‘Close to you’ van Michael Prins.
Naast de eretitel ‘Hoftalent 2013’ heeft Viviana Degenkamp ook een cd-opname bij Lentelink Sound Studio, een geldbedrag en de Rabocup gewonnen. Tevens mag zij optreden op de nieuwjaarsreceptie van de Gemeente Hof van Twente. De prijzen werden uitgereikt door wethouder Pieter van Zwanenburg.
Nieuw tijdens deze editie was de samenstelling van teams en begeleiding door coaches. De coaches zijn Femke Bleeker, Ingmar Fokke en Merel Brunnekreef en Marijn Gerritsen. Elk team heeft ook gezamenlijk mét hun coach opgetreden. De winnaar van die ‘strijd’ was Team Femke met hun uitvoering van ‘So what’ van Pink.
Onder leiding van presentator Oene Loonstra was het traditiegetrouw weer een mooie avond in
De Reggehof. Zeker ook gezien het voorprogramma met maar liefst 12 Juniortalenten, de muzikaliteit van de bandjes van de Muziekschool Hof van Twente die van zich lieten horen in de Kleine zaal en de optredens van Jeugdkoor Too Crazy, Showchoir Cool ’n Hot, Popkoor Top.nl en slagwerkgroep Groove Unlimited, eveneens van de Muziekschool Hof van Twente.