Vierde partij in actie tegen versobering groenbeleid

De fractie van Gemeente Belangen heeft met verbazing kennis genomen van de, op 30 december ontvangen, raadsbrief met de daarin aangekondigde bezuinigingen op de onderhoudswerkzaamheden in de openbare ruimte. Eerder al spraken CDA, PvdA en In Beweging zich niet al te positief uit over raadsbrief.

De daarin genoemde bezuinigingen zijn voor de fractie niet acceptabel in een gemeente die zich als toeristisch wil profileren.

Maar ook het niet vervangen van defecte speeltoestellen, terwijl we juist inzetten op voor alle kinderen toegankelijke speelplekken en gezonde ontwikkeling, is niet verantwoord.

Daarnaast is het niveau van van het onderhoud over het algemeen al laag en menig inwoner een doorn in het oog.

Nog verdere versobering vindt de fractie niet verantwoord. De fractie heeft het college vragen gesteld naar de financiële onderbouwing terwijl zij tijdens de eerstvolgende raadsvergadering van 20 januari een motie zal indienen om van het positieve saldo jaarrekening 2025 zoals aangekondigd in de raadsbrief naar aanleiding van de septembercirculaire een bedrag van €500.000 te reserveren om vooreerst de voorgestelde bezuinigingen geen doorgang te laten vinden.

Het komend jaar wil de fractie gebruiken om naar een structurele oplossing te zoeken.