Bentelo neemt het heft in eigen hand: “De woningbouw is begonnen’

Gerrit-Jan Veelers en Alexander Nijland zetten zich in voor woningbouw in Bentelo namens BBBentelo

Vandaag 7 maart is het nieuwbouwplan in Bentelo van start gegaan. Bentelo neemt het heft in eigen hand en stapt daarmee over de bureaucratie heen.
BBB Hof van Twente stelt dat er de afgelopen jaren veel is gepraat over woningbouw, maar weinig is gerealiseerd. Volgens de partij hebben andere partijen, die al lange tijd in de coalitie zitten, kansen laten liggen. In verkiezingsprogramma’s worden opnieuw veel beloftes gedaan, maar BBB vraagt zich af hoe realistisch deze plannen zijn door onder andere stikstofregels en infrastructuurproblemen. De partij pleit vandaag voor actief grondbeleid, waarbij gemeenten en grondeigenaren samenwerken om woningbouw daadwerkelijk mogelijk te maken. Bij de verkiezingen van 18 maart vraagt BBB kiezers daarom te kijken naar de resultaten uit het verleden.

“Om te laten zien dat het ook sneller kan, beginnen wij alvast”

Met het plaatsen van een eerste bouwwerk op zaterdag 7 maart op de Zomerfeestweide in Bentelo heeft de BBB-fractie in de Hof van Twente symbolisch het startsein gegeven voor een actiever woningbouwbeleid.

Met deze actie wil de partij laten zien dat stappen zetten niet altijd jaren hoeft te duren. “Om te laten zien dat het ook sneller kan, beginnen wij alvast”, aldus de fractie.
Ondanks de inzet van deze groepen duurt het op gemeentelijk niveau te lang eer er geacteerd en gepresteerd wordt!””

Meer dan drie jaar geleden kocht de gemeente grond aan voor woningbouw in Bentelo. Sindsdien zijn die jaren vooral besteed aan de voorbereiding van plannen. Binnenkort wordt het conceptplan ter inzage gelegd. Volgens BBB duurt drie jaar voor een conceptplan echter te lang. De partij vindt dat het proces sneller moet kunnen en wil met deze actie het belang en de urgentie van woningbouw onderstrepen.

‘De partij vindt dat het proces sneller moet kunnen’

Vanuit het dorp zelf is de afgelopen jaren al veel initiatief genomen. De dorpsraad en verschillende werkgroepen hebben zich actief ingezet om woningbouw in Bentelo mogelijk te maken. Ondanks deze inzet duurt het volgens BBB op gemeentelijk niveau nog te lang voordat er daadwerkelijk stappen worden gezet en resultaten zichtbaar worden.

Daarnaast is er in Bentelo ook behoefte aan ruimte voor kleinschalige bedrijvigheid. Mogelijkheden voor uitbreiding van bestaande bedrijven of een nieuw bedrijventerrein voor lokale ondernemers ontbreken momenteel. De BBB-fractie wil zich er daarom voor inzetten dat er, samen met inwoners, wordt gekeken naar een passende locatie.

Meer dan drie jaar geleden kocht de gemeente grond aan voor woningbouw in Bentelo, hier al vast de handen uit de mouwen!