“Anpakk’n met mekaar”: dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hof van Twente heeft haar akkoord voor de periode 2026-2030 gepresenteerd. CDA, BBB en Gemeente Belangen gaan de komende vier jaar samen verder onder de titel “Anpakk’n met mekaar”. De partijen willen inzetten op woningbouw, leefbare kernen, bereikbaarheid en een zichtbare gemeente die dichter bij inwoners staat.
In het akkoord staat noaberschap centraal. Volgens de coalitie moet Hof van Twente een gemeente blijven waar verenigingen, vrijwilligers en lokale initiatieven de ruimte krijgen. Daarnaast willen de partijen dat inwoners eerder betrokken worden bij plannen en besluiten vanuit het gemeentehuis.
Ook woningbouw krijgt nadrukkelijk aandacht. De coalitie wil meer tempo maken met bouwen in alle kernen van Hof van Twente. Daarbij moet er oog zijn voor starters, senioren en gezinnen. Verder wordt ingezet op het behoud van voorzieningen in de dorpen en op een sterk buitengebied.
Op financieel vlak zeggen CDA, BBB en Gemeente Belangen realistische keuzes te willen maken. De coalitie benadrukt dat plannen uitvoerbaar en betaalbaar moeten blijven. Tegelijkertijd wil het nieuwe college zichtbaar zijn in de regio en steviger opkomen voor de belangen van Hof van Twente richting provincie en Rijk.
De presentatie van het coalitieakkoord volgt op de formatiegesprekken die sinds maart werden gevoerd. Het CDA nam daarin als grootste partij het initiatief. Uiteindelijk leidde dat tot een meerderheid van 13 zetels met BBB en Gemeente Belangen.