Pieter Column: Gemeente daalt als reddende engel neer over haar discipelen (128)

Vaak open je de krant met een wirwar opsomming van ellende dichtbij en veraf. Maar af en toe word je dan toch blij verrast. Zo lees ik in de krant van donderdag 4 juni: Stadstheater Almelo gaat toch weer open, Heeren reizen hun helden achterna met het spandoek waarop staat “met Mats en Wout gaan wij voor goud”, drie frisse gezichten aan het roer in Hengelo en 2300 zangers op 14 podia in Hengelo.
Maar ik werd extra blij verrast met de artikel kop: ”Hof van Twente wil de kerken in drie kernen kopen.”. Ik heb echt een paar keer met mijn ogen geknipperd. Ik hoor van mijn naaste familie uit Bentelo dat de aankoop van de kerk en bijbehorende gronden zeer moeizaam verloopt. Plannen zijn er wel maar het bisdom Utrecht bouwt steeds hogere financiële hindernissen op. De financiële touwtjes worden steeds knellender. In de wandelgangen roepen Benteloërs dat de kerk toch echt met veel geld vanuit het dorp en omgeving is gebouwd. Na drie jaar weten de Benteloërs nog steeds niet wat er met hun Onze Lieve Vrouwe van Altijddurende Bijstand kerk gaat gebeuren. Misschien dat Maria eens “duftig” moet doorspreken!
Maar ook de kerken van Hengevelde en Goor gaan eind dit jaar sluiten. Daar is volop onzekerheid wat er met deze kerkgebouwen en de kerkelijke bezittingen gaat gebeuren. Er zijn al wel overleggen geweest maar ook hier is de toekomst van de kerken zeer onzeker. Het doet me verdriet dat ook mijn kerk in Hengevelde, ons dorp, gaat sluiten.
Maar gelukkig wonen wij in de gemeente Hof van Twente! Het gemeente bestuur denkt echt concreet na over de drie kerkgebouwen en de bijbehorende gronden. Drie markante gebouwen verdeeld over Bentelo, Goor en Hengevelde. Historische panden die met veel geld door parochianen ooit bij elkaar geschraapt, en met noeste arbeid uit de grond getoverd! Herinneringen aan vieringen in de kerk van doop, communie, trouw en rouw. Plekken van verdriet, vertrouwen en steun. Maar vooral een plek om samen te komen. Geweldige kerkmuziek die je nooit vergeet! En de klokken die ons altijd roepen! Onze gemeente ziet wel het belang van drie kerkgebouwen. Misschien dat de patroon heiligen Petrus, Paulus en Maria daar boven in de hemel het behoud van hun kerken in de veilige handen kunnen leggen van het gemeente bestuur van de Hof van Twente!
Dit initiatief verdient een lofzang: “Proud to be a Twente Hoffer!”
Ik vlieg weg…..
Pieter Column