Thijs Assink initiatiefnemer van de Tukker Cup, het grootste amateur voetbaltoernooi van Twente

Thijs Assink, voetballer, trainer bij WVV'34 en in het dagelijks leven werkzaam bij 100% Voetbal, is de initiatiefnemer van een mega regionaal voetbaltoernooi: De Tukker Cup. (www.tukker-cup.nl)
In april 2016 kwam de initiatiefnemer met het idee om dit grote amateur voetbaltoernooi in de regio Twente te gaan organiseren. Thijs: ”Met enkele personen (Kevin de Koning uit Bentelo, Harrie Spekreijse, Gijs Brummelhuis en Lars Aarnink – allen Hengevelde) die ook enthousiast waren hebben we hier de afgelopen maanden flink over gebrainstormd om te kijken op welke manier een voetbalvereniging nou eigenlijk de allerbeste kan worden in onze prachtige regio Twente. De eerste editie zal van start gaan tijdens het seizoen 2017-2018 met 1 categorie 'Standaard Heren 1', maar verenigingen zijn ook vrij om 2e elftallen in te schrijven om mee te doen in deze categorie. Ik kan me voorstellen dat bij de grotere clubs uit Twente die hoog op amateurniveau spelen, dit misschien wel interessant is. In de toekomst hopen we hier een dames- en een jeugdcategorie aan toe te voegen.” Het toernooi zal een soort van Champions League opzet krijgen:

De deelnemers zullen worden ingedeeld in een poule van 4 en zullen dan dus 3 wedstrijden voor de winterstop tegen elkaar spelen (zonder returns). De nummers 1 en 2 zullen hun strijd vervolgen na de winterstop in een knock-out fase. Vanaf de halve finales zullen de wedstrijden op neutraal terrein (bij W.V.V. ‘34 in Hengevelde) worden gespeeld. De finale dag, wordt een evenement op zich met als hoogtepunt uiteraard de finale en als afsluiter voor de deelnemers, supporters en sponsoren een leuke after party.

Waarom meedoen?
De Tukker Cup kan zeer interessant zijn voor elke voetbalvereniging uit Twente. Onze vrienden van de Achterhoek Cup bewijzen dit namelijk al 5 edities. Zonder iets te regelen (behalve het inschrijven) worden er al minimaal 3 oefenwedstrijden voor de vereniging geregeld, waarbij de speelrondes (met uitzondering van de finale) op een dinsdagavond gepland worden rondom een inhaal/beker wedstrijd in overleg met de K.N.V.B.
Zonder dat de vereniging iets hoeft te doen, heeft een trainer 3 mogelijkheden om bijvoorbeeld van een blessure terugkomende spelers, wisselspelers te laten spelen of om misschien tactisch iets in z'n elftal te proberen. Verder zullen voor de winnaars leuke prijzen ter beschikking gesteld worden. De winnaar van het toernooi krijgt niet alleen een prachtige (wissel)beker, maar ook een geldbedrag om te besteden aan trainingsmaterialen. Daarnaast zijn we nog druk bezig om een extra hoofdprijs aan dit toernooi toe te voegen.

De Tukker Cup steunt een goed doel
We willen op de finaledag graag als stichting zijnde een geldbedrag aan een goed doel schenken. Het eerste jaar zal dit KWF Kankerbestrijding zijn en er zijn plannen om voor de volgende edities iets te schenken aan echte Twentse goede doelen. Naast het sportieve gedeelte, zal ook dit een belangrijk deel in het toernooi worden. Hoe groot dit bedrag is, ligt aan het aantal sponsoren welke ons toernooi willen helpen. We zijn net begonnen en hebben hele interessante voorstellen voor ondernemers die ons willen helpen. Ik zou zeggen, kijk gerust op onze nieuwe website www.tukker-cup.nl en help ons om de Tukker Cup een groot succes te laten worden.