Zo ziet de loting van de Tukker Cup eruit

Alle deelnemers van de Tukker Cup zullen worden ingedeeld in 4 verschillende potten welke qua niveau verschillen. Denk hierbij aan de potindeling bij de Champions League, die op dezelfde manier werkt. Pot 1 zitten de deelnemers die uitkomen op het hoogste niveau in het amateurvoetbal. Pot 2 wordt gevuld met het daaropvolgend niveau wat hetzelfde geldt voor pot 3 en in pot 4 vinden we de deelnemers die op het lagere niveau actief zijn. Als organisatie houden ze het niveau aan van het seizoen waarin de Tukker Cup ook gespeeld wordt, dus seizoen 2017-2018. Wanneer de nacompetitie dit seizoen is afgelopen en bekend is op welk niveau alle deelnemers volgend seizoen spelen, zullen ze de potindeling zo spoedig mogelijk definitief en bekend maken.

Tijdens de loting zullen ze de deelnemers verdelen in de genoemde potten en zullen ze per pot de poule indeling gaan doen. D.w.z. dat de organisatie begint met pot 1. De eerste deelnemer welke uit pot 1 wordt getrokken, zal ingedeeld worden in poule A. De 2e deelnemer zal ingedeeld worden in poule B, de 3e deelnemer in poule C, tot pot 1 uiteindelijk leeg is. Vervolgens zullen we de deelnemers uit de overige potten op dezelfde manier gaan indelen, waardoor we 8 poules van 4 deelnemers hebben.

Elke poule werkt met een standaard wedstrijdschema van de K.N.V.B.. De eerste speelronde uit poule A, C, E en G zien er dan als volgt uit: Deelnemer pot 1 - deelnemer pot 4 en deelnemer pot 2 - deelnemer pot 3. Poule B, D, F en H zullen de deelnemers omgedraaid worden: Deelnemer pot 4 - deelnemer pot 1 en deelnemer pot 3 - deelnemer pot 2, zodat er niet van te voren bekend is welke deelnemer standaard 2 thuiswedstrijden krijgt en zo houdt me de de loting zo eerlijk mogelijk.

Deze lotingsavond zal op een speciale locatie plaatsvinden en met hulp van diverse gastsprekers worden gehouden (hierover later meer). Deelnemers, sponsors en partners zullen hier uiteraard een uitnodiging voor ontvangen.