Hengevelde in Nepal ; Namaste
In deze serie proberen we Hengeveldenaren te belichten die een bijzondere reis aan het maken zijn. Op dit moment zijn Peter ten Buuren en Carla Koenderink aan het rondtrekken door Nepal, hieronder de eerste bevindingen:
Wij zijn nu een week onderweg in Nepal. De eerste twee dagen hebben we in Kathmandu doorgebracht. We werden ontvangen op het vliegveld door onze gids en met een prachtige bloemenkrans om de nek werden we in een taxi naar ons hotel in Thamel gebracht. Een taxi rit om nooit te vergeten…..
Thamel is de toeristenwijk van Katmandu en de chaos is hier, net als in de rest van Kathmandu groot. Het is even wennen in deze ontregelde stad maar na even rond te hebben gelopen steken ook wij de straat over wanneer ons dat uit komt en niet wanneer er iemand stopt. Dan sta je er over een jaar nog.
De tweede dag nuttig besteed aan cultuur snuiven op Urban Square en kennis gemaakt met onze gids en drager voor de Annapurnatrekking. De gids een rustig, klein manneke die een beetje Engels spreekt en een drager van hetzelfde formaat waar je helemaal niet mee kunt communiceren behalve Namaste en goodmorning. Met deze heren beginnen we de volgende dag aan onze busreis naar Besisahar. En dat is al een avontuur op zich! De bus is overvol, de meeste bagage gaat op het dak en wat daar niet past gaat mee in de bus. Onze dagrugzakken moeten op schoot want er is verder geen plek meer. De highway waar we overheen rijden is bij ons te vergelijken met een slechte binnenweg alleen wat breder. Voor ons gevoel, en ook de rest van de toeristen in de bus, gaan we bijna twee keer op de kant en ik knijp bij de tweede keer hard in de banden van mijn dagrugzak. Of dat zou helpen!
Na zes uur rijden zijn we dan in Besi Sahar waar we overgaan in de locale bus. En dat is nog meer bijzonder. We rijden naar Khide op een weg wat nog geen zandpad mag heten. Bij ons zou niemand het in het hoofd halen om hier met een auto, motor overheen te rijden, laat staan een overvolle bus vol mensen. Maar na twee uur zijn we dan eindelijk op de start van onze trekking. Omdat het bijna donker is starten we niet meer met de trekking en gaan we een guesthouse zoeken. Geen luxe maar wel schoon en dan zijn wij tevreden.
Ondertussen hebben wij de vierde trekkingdag gehad en het is prachtig. Hoge bergen, kleine dorpjes, gastvrije en aardige mensen en ook het eten is tot nu toe goed. We mogen elke dag nog kiezen en eten dus niet alleen Dhaal bat wat ons was verteld. Maar ook dat zou geen probleem zijn geweest. De linzensoep in de rijst is best goed te eten. Het weer is overdag zonnig en warm maar 's avonds koelt het redelijk af. Zonder kachel in de guesthouse is het nog geen afzien maar dat zal nog wel komen als we nog wat hoger gaan. We zitten nu op 2700 meter en de eerste witte bergtoppen van de Annapurna en Manaslu zijn te zien.
De komende dagen wordt het nog mooier (als we de gids mogen geloven) en we wachten af wat dit nog gaat brengen maar voor ons kan het al bijna niet meer stuk. En de gids..... Die is geweldig. Hij regelt alles en vraagt de hele dag: Are you oke? Wij vermaken ons wel!!!! Zodra we weer een keer kunnen mailen horen jullie weer!!
Groeten, Peter en Carla