WVV’34 naar rode lantaarndrager Wijhe’92: ”Wij kennen dat van vorig jaar”

Tom Brummelhuis in actie tegen Wijhe in een ver verleden (2014). De verdediger is nog altijd rots in de branding bij de groengelen

WVV’34 speelt morgen om 14.00 uur in en tegen Wijhe op het ‘Gemeentelijk Sportpark’ zoals dat heet.
WVV’34 kan zondag een belangrijke stap zetten in de strijd om de bovenste plekken in de competitie. De ploeg uit Hengevelde verkeert in uitstekende vorm en kan bij een overwinning serieus gaan meedoen om de topplaatsen. Zelfs het pakken van een periode behoort dan tot de mogelijkheden.

De formatie van trainer Leon van Dijk zit duidelijk in een goede flow. De laatste vier wedstrijden werden allemaal gewonnen: SDOL werd met 3-2 verslagen, WSV met 0-1, Enter met 5-1 en Ruurlo met 0-1. De laatste nederlaag van WVV’34 dateert inmiddels van januari, toen KCVO met 3-2 te sterk was.

Toch wacht er zondag geen eenvoudige opgave. De tegenstander staat weliswaar onderaan, maar vecht voor iedere meter in de strijd tegen degradatie. Doelman Tom Pierik weet uit eigen ervaring dat dit soort wedstrijden verraderlijk kunnen zijn, maar dat mag WVV’34 toch niet verliezen?

Pierik: “Je zou zeggen van niet, zeker gezien de vorm waarin wij verkeren. Echter zijn zij verwikkeld in een degradatiestrijd wat er voor zorgt dat er andere krachten boven komen. Wij kennen dat van vorig jaar, waarin wij een gigantische eindsprint inzette door het roer om te gooien en ons daarmee wisten te handhaven. En daarbij, zij wisten met 0-4 te winnen bij Delden en met 4-2 te winnen van Ruurlo, dat zijn hele knappe resultaten die dus aangeven dat er zeker kwaliteit in hun ploeg zit.”

De doelman ziet tegelijkertijd dat het vertrouwen groot is binnen de selectie. “Maar goed, dat wij er lekker in zitten met elkaar momenteel staat buiten kijf. Afgelopen zondag viel het kwartje een keer onze kant op waarbij we misschien wel net iets teveel hebben gekregen dan verdiend, maar dat zit ons dan ook gewoon een keer mee. We hebben laatste 4 wedstrijden, met de carnaval en skivakanties ertussenin, gewonnen dus dat is wel een heerlijke serie!”, aldus de goalie.

Pierik moest onlangs een wedstrijd missen, waardoor Kevin Smit onder de lat stond en een goede indruk maakte. Toch kreeg Pierik daarna weer het vertrouwen van de trainer.

“Hij zei dat ik weer ging spelen nadat ik de week ervoor niet speelde wegens het missen van de trainingen, dat was het verder ook wel.”